A vízkő bizonyos értelemben káros, ugyanis lerakódik a vízforralókon, bojlereken, a kávéfőző kazánján és szivattyúján is. Ezért fontos a vízkőtelenítése a vízkövesedésre érzékeny berendezéseknek. A zuhanyrózsát ugyan tönkre nem teszi, de károsíthatja.
Ez is érdekelhet: A falusi háziasszonyok erre esküsznek: így készül az eredeti krumplis tészta
Ha le tudod venni a zuhanyrózsát, áztasd be ecetbe egy éjszakára úgy, hogy a fúvókák beleérjenek, és ha lehet, az egész rózsa töltődjön meg az ecetes oldattal, így az mindenütt átjárhatja és feloldhatja a vízkövet. Az ecetről azt is tudja, hogy mivel közepesen erős sav, képes elvonni a vizet az élő szervezetből, például a baktériumokból és gombákból. Ez is magyarázat lehet arra, hogy miért érdemes a korpás fejbőrt ecetes vízzel leöblíteni: mert az ecet gombaölő hatású. Persze mielőtt ezt alkalmaznák, konzultáljunk erről orvosunkkal.
Ha a zuhanyrózsát nem tudod egy tálba tenni, használhatsz egy másik trükköt is.
Tölts egy akkora zacskóba vagy zsákba ecetet, amit biztosan rá tudsz húzni a zuhanyrózsára. Annyi legyen benne, hogy az összes fúvóka jól beleérjen az oldatba. A zacskót, zsákot rögzítsd valamilyen rugalmas szalaggal, gumival stb., hogy megmaradjon rajta. Hagyd így állni éjszaka.
A cikk folytatódik, nyomj a tovább gombra a hirdetés alatt!