6. Gardénia
Ha gardénia díszíti a kertünket, mint sok-sok magyar embernek, akkor figyeljünk rá, hogy napos, vagy félárnyékos, szél-, és fagyvédett, tápanyagban dús, jó vízelvezetésű savanyú talajba ültessük. Tűző napra ültetve levelei nagyon megéghetnek, bár erre ősszel és télen nem igazán kell figyelni, viszont az öntözéséről rendszeresen gondoskodjunk, vízigényes fajta. Tápanyag utánpótlásáról tavasszal hosszan lebomló műtrágya kijuttatásával gondoskodjunk. Metszést nem, vagy alig igényel, kora tavasszal távolítsuk el az elhalt részeket, és virágzás után az elnyílt virágokat.
Ezt olvastad már korábban az oldalunkon? Így védekezz most ősszel a meztelencsigák ellen, hogy jövőre ne lepjék el a kertedet
Amit még jó tudni a gardéniáról, hogy a virágzása nyáron kezdődik el igazán, de jócskán belenyúlik az őszbe is, szeptemberben, októberben is gyönyörű lehet még, de ez függ az adott időjárástól is, és ez mostanában elég kiszámíthatatlan. A virágzás elmúltával metsszük le a lehajló vagy megnyurgult hajtásokat, illetve az elszáradt virágfejeket. Megfelelő méretű viránycserépben, vagy balkonban egyébként a teraszon is megmarad.
A cikk folytatódik, nyomj a tovább gombra a hirdetés alatt!