A karfiolon látható foltok jellemzően olyan területek, ahol a zöldség elkezdett öregedni és oxidálódni, ami a levegőnek és a fénynek való kitettség miatt fordulhat elő. Ez egy természetes folyamat, amely hasonlít ahhoz, ahogy az alma megbarnul miután felvágjuk, a levegővel és a fénnyel való érintkezés eredménye a foltosodás.
Mikor nem szabad már fogyasztani?
A fent említettek nem azt jelentik, hogy bármilyen állapotú karfiolt biztonságosan megehetünk. Ha a foltok kicsik, és a karfiol egyébként friss illatú és tapintású (ropogós, nem nyálkás), akkor nagy valószínűséggel még mindig fogyasztható, csak vágjuk le a fekete részeket felhasználás előtt. Ha azonban a foltok kiterjedtek, a karfiol büdös, kellemetlen szagú, vagy már az állaga is nyálkás, ezek arra utalnak, hogy a zöldség megromlott és jobb kidobni.
Így tarthatod egyszerűen frissen a karfiolt
Ha szeretnénk a legtovább megőrizni a karfiol frissességét, akkor fontos hogy hűtőszekrényben, légmentesen záródó dobozban tároljuk. Ne mossuk meg, mielőtt betennénk a hűtőbe, mert a nedvesség fokozhatja az oxidációt elég ha felhasználás előtt tisztítjuk meg.
További érdekességek:
Az egész pitypang ehető, de sokan nem tudják, hogy a gyökere az igazi kincs
Ez a legerősebb és legolcsóbb természetes műtrágya és rovarirtó, sokan mégsem ismerik