Mindig meleg vízzel öblögesd le, hogy a szerek hassanak, és úgy rázd ki a vizet, hogy a tömlő felőli végén távozzon. Ismételd meg a műveletet mind addig, amíg nyálka vagy vízkőtörmelék jön ki a rózsából.
Az ecet, mint végső megoldás
Az ecet most tényleg a hasznodra lehet. Kiváló vízkőoldó, emellett természetbarát anyag, a kissé kellemetlen illatát leszámítva semmilyen problémát nem okoz. Mivel savas oldat, ecetsav és víz keveréke, ezért jól oldja a vízkövet, amikről már tudod, hogy kicsapódott kálcium- és magnéziumsók keveréke, melyeket a víz különböző mértékben tartalmaz attól függően, hogy honnan érkezik és milyen kemény.
Földrajzórán tanulhattad például, hogy a mészkőheységekből érkező folyók vize kemény, mert sokfelé oldott kálcium- magnézium- és egyéb fémsókat tartalmaznak. Ezzel szemben az ártézi víz lágyabb, mert más az ásványianyag-összetétele. Ha tudod, hogy a vezetékes víz milyen forrásból érkezik, illetve, ha ellenőrződ a víz keménységét egy tesztcsíkkal, akkor tudhatod, mennyire hajlamosít vízkövesedésre. minél keményebb a víz, annál hamarabb lesz vízköves a zuhanyrózsád is.
A cikk folytatódik, nyomj a tovább gombra a hirdetés alatt!