Ez alapján pedig már ki is találhattad, hogy az apró élőlények keresik és szeretik a vízben gazdag helyeket, főleg, ha egyéb apró anyagmaradványok is vannak, melyeket az életük során felhasználhatnak akár táplálékként, akár búvóhelyként, akár mind a két célra. Ilyen például a zuhanyrózsán keletkező vízkő is, mely különféle oldott kálcium- és magnéziumsókból keletkezik, amikor azok a hő hatására kicsapódnak a vízből.
Ez is fontos lehet: Így nyitható ki egy „eldobható” fűszerdaráló: újratölthető és korlátlanul használható
A vízkövön pedig előszeretettel ülnek meg az apró élőlények. Ideális tehát számukra a környezet: sötét, nedves, zegzugos, még ha ezt szabad szemmel nem is látjuk. Tehát a fürdőszobai tartozékok ideális élőhelyek ezeknek az apró élőlényeknek.
A zuhanyrózsa elkoszolódásának másik jele, ha azt észleljük, hogy a fúvókák eltömődnek.
Ezt úgy vehetjük észre, hogy a belőlük jövő vízsugarak vékonyabbak, ha súlyosabb a helyzet, akkor pedig már nem is minden fúvókából jön víz. Ha a helyzet nagyon elfajul, kevés fúvókán kénytelen a víz erős sugárban jönni, hisz a víz nem könyörög, ott folyik, ahol utat talál magának. Emiatt viszont a zuhanyzás kellemetlen élménnyé válhat, az erős vízsugarak ingerlő, zavaró hatásúak lehetnek, főleg a test kényesebb területein, függetlenül attól, hogy férfiakról vagy nőkről van-e szó.
A cikk folytatódik, nyomj a tovább gombra a hirdetés alatt!