Itt vannak a legfontosabb tudnivalók a télen elvégzett metszésről
A metszés igen fontos része a kertünk ápolásának, és az időzítés nagyon fontos, hogy sikeresek legyünk benne. Ha betartjuk a téli metszés előírt szabályait és gondosan metsszük meg növényeinket, akkor gyümölcstermő növényeink aktívan virágozni fognak, dísznövényeink pedig élénkek és egészségesek lesznek. A metszés hozzásegíti növényeinket, hogy alakjukat megőrizzék, és hogy a leveleik és virágaik egészségesek és szépek maradhassanak.
Ezt a cikket nagyon sokan olvasták: Felejtsd el a muskátlit és a petúniát – Ez a növény egész évben, 365 napig virágzik
A növények életciklusának ismerete
A téli metszés időzítése kulcsfontosságú a növényeink egészségének és virágzásának életbenmaradásához. A fás szárú növények és a lágyszárú évelők különböző módon fejlődhetnek, és a metszés ideje meghatározza a kimenetelüket.
A fás szárú növények a hosszú tél végén vagy tavasszal nyíló virágzását idősebb ágakból eredő hajtásokkal mutatják meg, míg a lágyszárú évelők és a nyáron virágzó cserjék hajtásain egyszerűen fejlődnek a virágok.
A virágzás időpontján túl fontos azt is meghatározni, hogy milyen célból metszünk le egy növényt, mivel a metszés időpontja jócskán meghatározó lesz majd a növény számára. A fás szárú növények nyugalmi állapotban végzett metszése általában a növekedés fejlődését segíti, amíg a nyár közepén végzett metszés az erőteljes növekedésű hajtások fejlődését megállítva a szaporodás fejlődését segíti elő, vagyis bőséges virágzást eredményez.
A cikk folytatódik, nyomj a tovább gombra a hirdetés alatt!