Kertészeti cikkek, érdekességek receptek magazinja! Segítségünkkel megtanulhatsz sok dolgot a növényekről, virágról, ágyasokról, kertről, veteményesről, valamint hogy hogyan termeszthetsz zöldséget, gyümölcsöt otthon.

hirdetés

Ha ezt elolvasod, többet biztos nem dobod ki a tojás héját!

Ha ezt elolvasod többet biztos nem dobod ki a tojás héját
hirdetés

4. Még a mosogató lefolyóját is remekül megtisztítja a zsíros szennyeződésektől, ha néha öntünk bele egy kevés őrölt tojáshéjat.

5. A kertben is használhatjuk. A tojás héja kalcium-karbonátból áll, amely kiváló ásványi anyagot biztosít a növényeknek. A széttört tojáshéjat szórjuk a földre, majd gereblyézzük bele a talajba, így azt a növényeink kiválóan fogják tudni hasznosítani.

A cserepes virágok esetében szórjuk alájuk a durvára tört tojáshéjat, amely segíti a vízelvezetést és értékes tápanyagokkal látja el a növényt. A kertben szuper kalciumpótlást jelent a növényeknek. Szórjunk a palánta szárához egy adag tojáshéjport, vagy még ültetés előtt tegyük az ültetőgödör aljába. Különösen jó a paradicsomoknak.

Ha tojást főzünk nem érdemes kiönteni a főzővizet sem, hiszen a tojáshéjból bőven került bele kalcium és egyéb hasznos tápanyagok, amik nagyon jót tesznek a növényeknek. Miután lehült, locsoljuk meg vele a szobanövényeket, meg fogják hálálni.

6. A palántázásnál is tudjuk használni a tojáshéjat, hiszen vethetünk bele magokat. Ehhez fontos, hogy sterilizáljuk, mielőtt beleültetjük a magot. Ehhez nem kell mást tenni, mint vagy vízben felforralni, vagy 30 percre 200 fokra felhevített sütőbe tenni a héjakat. Mindenképp szúrjunk lyukat a héj aljába, hogy a felesleges víz el tudjon távozni. Semmi más dolgunk nincs már, mint egyszerűen tegyünk bele virágföldet és már vethetünk is a tojáshéjba.

A cikk folytatódik, nyomj a tovább gombra a hirdetés alatt!

2 / 4

Kövesd az ÉrdekesMagazin cikkeit a Google Hírekben!

Ez tetszett, megosztom!
hirdetés
hirdetés
error: Content is protected !!