Kertészeti cikkek, érdekességek receptek magazinja! Segítségünkkel megtanulhatsz sok dolgot a növényekről, virágról, ágyasokról, kertről, veteményesről, valamint hogy hogyan termeszthetsz zöldséget, gyümölcsöt otthon.

hirdetés

Ezzel a káposzta ültetési módszerrel sok pénzt és helyet spórolhatsz

káposzta ültetés
hirdetés
  1. lépés: Káposzta ültetése tartályokba
    A káposzta magvak vagy palánták közvetlenül a tartályokba ültethetők. Ha magvakból indul ki, vessük el őket körülbelül ¼-½ hüvelyk mélyre az előkészített talajba. Az ültetés után óvatosan öntözzük, a talajt folyamatosan nedvesen tartsuk, amíg a palánták ki nem kelnek.

A konténeres káposzta kertészkedéshez fiatal káposztanövényeket is választhat kertészetekből. Tegye át őket a tartályokba, és temesse el őket az első levelükig. Tartsa be a megfelelő távolságot, általában körülbelül 12-18 hüvelyket egymástól, hogy megfelelő teret biztosítson a növekedéshez.

  1. lépés: A káposzta gondozása
    Öntözés
    A káposzta a folyamatosan nedves talajt kedveli. Rendszeresen öntözze meg őket, célozva legalább heti 1-1,5 hüvelyk vizet, bár lehet, hogy többre van szüksége, ha nagyon gyorsan szikkad ki a talaja. Ügyeljen arra, hogy a talaj ne száradjon ki teljesen az öntözések között.
    Műtrágya
    A káposzta erős tápláló, gyorsan kimeríti a talaj tápanyagait, és növekedése során folyamatos víz- és tápanyagellátásra van szüksége. Ezért érdemes 3-4 hetente kiegyensúlyozott, vízben oldódó műtrágyával trágyázni. Győződjön meg arról, hogy a műtrágya magasabb nitrogénarányt tartalmaz a levelek növekedésének elősegítése érdekében.
    Támogatás
    A káposztának nincs szüksége tartószerkezetre, mivel a talajhoz közel nő, és erős szárú. Ha azonban erős szélnek vagy heves esőzésnek vannak kitéve, amelyek felboríthatják őket, karóba vagy ketrecbe helyezheti a növényeket.
    Kártevők és Betegségek
    A káposzta számos kártevőre és betegségre érzékeny, mint például a káposztaférgek, a levéltetvek, a bolhabogarak, a férgek, a gyökérgumi, a gombóc, a fekete rothadás és a peronoszpóra. Természetes kártevőirtásra neemolaj vagy rovarirtó szappan használható. Ezenkívül gyakorolhatja a vetésforgót a talaj által terjesztett betegségek megelőzésére.

A cikk folytatódik, nyomj a tovább gombra a hirdetés alatt!

2 / 3

Kövesd az ÉrdekesMagazin cikkeit a Google Hírekben!

Ez tetszett, megosztom!
hirdetés
hirdetés
error: Content is protected !!