A füge tartósítása
A legősibb módszerekkel tartósítható a füge. A nyári napsütéses időszakban a napon száríthatjuk, letakarva egy vékony szellőző textillel, hogy ne lepjék meg a bogarak. Több „hozzáértő” pl. Bálint gazda, úgy tartják, hogy a nálunk termő füge nem szárítható, ezzel ellentétben, az a tapasztalatom, hogy a kertünkben a legtöbb fügebokor a keszthelyi barna fajta, és nagyon jól szárítható.
A fügéből készülő lekvárhoz nem kell cukor, hiszen olyan édes, hogy akár más gyümölcsökkel együtt is elegendő a kellemes ízhez, és a tartósításhoz is.
Amióta ezt tudom, naponta fogyasztom a fügét
A füge frissen sok B vitamint tartalmaz, a nyomelemek közül pedig, vasat, káliumot, kalciumot, és magnéziumot, valamint pektint, rostanyagot, fehérjét, és szerves savakat is tartalmaz. A friss füge nagyon tápláló, cukortartalma a szervezet számára a könnyen elsajátítható glükóz, és fruktóz formájában található.
A szárított füge még inkább tápláló, mint a nyers a cukortartalma eléri a 60-77%-ot, a fehérjetartalma a 3-6%-ot, amitől igen értékes az egészséges táplálkozás szempontjából.
A cikk folytatódik, nyomj a tovább gombra a hirdetés alatt!