Kertészeti cikkek, érdekességek receptek magazinja! Segítségünkkel megtanulhatsz sok dolgot a növényekről, virágról, ágyasokról, kertről, veteményesről, valamint hogy hogyan termeszthetsz zöldséget, gyümölcsöt otthon.

hirdetés

A külső akkumulátorok új szintje

Megosztás Facebookon
Küldés e-mailben
hirdetés

A folyamatosan a kezünk ügyében lévő telefonunkkal szinte bármit el tudunk intézni. Bankolunk, dolgozunk, játszunk, sorozatot nézünk, podcastot hallgatunk, híreket olvasunk, zenélünk, és annyit lógunk közösségi portálokon, hogy még magunknak sem merjük bevallani. A tökéletes képviselőfánkot mondjuk nem alkotja meg helyettünk, de el tudjuk olvasni, sőt, meg is tudjuk nézni rajta, hogy mit és hogyan kell csinálni. Mindezt persze csak akkor tudjuk megtenni, ha van benne (és bennünk is) energia. Ha az akksink megkörnyékezi a 10 százalékos lélektani határt, onnantól kezdve szinte hozzá sem merünk nyúlni, mert hátha fontos dologra kell majd. Ettől a ponttól nagyjából levélnehezékként használjuk a telefont, egészen addig, amíg a hőn áhított energia kéznél nem lesz. Még a pontos időt is csak gyorsan nézzük meg rajta, amíg töltőre nem tesszük.

Legyen kéznél egy külső akksi!

Ez nem más, mint egy nagyobb, hordozható akkumulátor. Nem az autók tizenhúsz-kilós akksijaira kell gondolni, hanem egy viszonylag kompakt eszközre, ami akár egy nagyobb zsebben is elfér. Ezek ma már szinte elengedhetetlen tartozékai a modern életnek. A mobiltelefonok, tabletek, laptopok és egyéb okoseszközök korában fontos, hogy az eszközeink mindig elérhetőek legyenek, és ebben a külső akkumulátorok nyújtanak megbízható megoldást.

A korai külső akksik kapacitása és funkciói messze elmaradtak a mai „energiahordozókétól”. Ezek az akkumulátorok általában 2000-5000 mAh közötti kapacitással rendelkeztek, ami csak néhány készülék egyszeri feltöltésére volt elegendő. Ez gyakorlatilag olyan volt, mint egy átlagos mobil akksija. A kimeneti portok száma is korlátozott volt (nagyjából egy darab) és az is sokszor csak lassú, 1 A-es töltésre volt csupán képes. Ez dióhéjban azt jelenti, hogy jó sok idő alatt nagyjából fel lehetett tölteni vele a telefont, mire hazaértünk a konnektor mellé. Kevésbé tartós műanyagból készültek, botrányos hőelvezetési képességgel. A régi csúcskategóriás külső akksik csak halovány árnyékai a mai technológiával gyártott szuper energiacelláknak.

Miben fejlődhet egy külső akkumulátor?

  • Biztonsági fejlesztések: Beépített védelmi mechanizmusok, mint például a túlfeszültség, rövidzárlat, túltöltés elleni védelem. Ezek jelentősen növelik a biztonságot, és a szobát sem fűti fel a túlmelegedés miatt az akksi.
  • Gyorsabb töltés: Az új eszközök támogatják a különféle gyorstöltési szabványokat (Qualcomm Quick Charge vagy a Power Delivery). Ezekkel a technológiákkal a töltési idő jelentősen csökkent, azaz gyorsabban érjük el a száz százalékos töltöttséget.
  • Nagyobb kapacitás: Akár 20 000 – 50 000 mAh kapacitással is bírhatnak a mai külső akksik, ami több napos használatot tesz lehetővé. Ez különösen hasznos, ha hosszabb időn keresztül nincs lehetőség hálózati töltésre (például egy túrázás vagy utazás során). 
  • Több kimeneti opció: A több jobb – egyszerre több eszközt is tölthetünk róluk. mivel az új modellek több USB-A és USB-C porttal rendelkeznek.
  • Kevesebb töltési idő: Az akkumulátorok energiahatékonysága jelentősen javult, így az új modellek kevesebb idő alatt tölthetők fel, és ritkábban igényelnek újratöltést. Egy gyorstöltésre alkalmas power bank néhány óra alatt teljesen feltölthető, míg korábbi társaiknak akár egy teljes éjszakára is szükségük lehetett.

Extra kapacitáshoz extra funkciók

Ahogy fejlődtek a külső akksik, egyre több praktikus funkcióval ruházták fel őket. A régi, „fapados” egyszerű power bankok mára olyan kiegészítőkké evolválódtak, amelyek jóval túlmutatnak egy egyszerű hordozható telefontöltőn. Kerülhetünk olyan szorult, kellemetlen helyzetekbe, amiket egyszerűen segíthetnek megoldani, és hálásak leszünk azért, hogy beruháztunk egy ilyen kiegészítőbe. Igényeink szerint válogathatunk közülük, attól függően, hogy milyen közegben, milyen célra használnánk őket.

Ha valaki például a természetjárás, vagy az éjszakai pecázás megszállottja, talál beépített lámpával felszerelt power bankot. Ha már természetjárás – előfordulhat, hogy hosszabb távra utazunk a „civilizációtól”, például sátorozni, esetleg olyan helyre, ami minden konnektortól távol esik. Ilyen esetekre is van megoldás, mégpedig a napelemes power bank. A digitális állapotjelzővel felszerelt power bankokra elég csak rápillantani, és pontos képet kapunk arról, hogy mennyi energiával rendelkezünk.

Más az anyag, más a formatervezés

Ha valami praktikus csajos ajándékkal szeretnénk meglepni egy szerettünket, akár rózsaszín power bankot is találunk. Ha valaki járt már úgy, hogy lemerült az autójának az akkumulátora, az pontosan tudja, hogy mennyire kellemetlen egy ilyen helyzet. Amikor az ember siet, jól jön, ha rendelkezünk egy autós indító rásegítővel felvértezett power bankkal, aminek köszönhetően csak beülünk az autóba, és beindítjuk azt. 

Kövesd az ÉrdekesMagazin cikkeit a Google Hírekben!

Megosztás Facebookon
Küldés e-mailben
hirdetés
hirdetés
hirdetés
error: Content is protected !!